ШҚО-да таэквондодан облыстық чемпионат өтті

DSC00349

Өскеменде ҚР астанасы, Астана қаласының 20 жылдығына орай таэквондодан балалар, кадеттер және жастар арасында облыстық чемпионат өтті.
Сайысқа барлығы 100-ге тарта спортшы қатысты. Бәсеке балалар, кадеттер, жасөспірімдер және ересектер сынды төрт жас ерекшелігі бойынша өрбіді.
– Чемпионаттың мақсаты – қатысушыларға тәжірибе жинақтауға мүмкіндік беру, себебі бір күндік жарыстың өзі айлар бойы тер төккен жаттығуларға тең, әрі бапкерлер де өз шәкірттерінің деңгейін байқай алады, – деді ШҚО таэквондо WTF федерациясының президенті Мерхат Болатханов.

DSC00515

Айта кетейік, жарыс барысында жастар арасында қаңтардың 15-17 аралығында Павлодар қаласында өтетін ҚР чемпионатында өңір намысын қорғайтын спортшыларға іріктеу өтті.
Сайыстың бір ерекшелігі, өскемендік спортшы Мақсат Қабиге ҚР спорт шебері куәлігі табыс етілді. Ағымдағы жылдың жаз айында жас таэквондошы Азия чемпионатының қола жүлдегері атанған болатын. Сайыс қорытындысына қарай үздіктер төмендегідей анықталды:

2011-2012 ж.т. балалар арасындағы 22 кг салмақ қорытындысы
1 орын Нұралы Айтқабылов
2 орын Құмар Қуандық
Қыздар арасындағы 22 кг салмақ қорытындысы
1 орын Айсана Арсламбаева
2009-2010 ж.т. балалар арасындағы 24 кг салмақ қорытындысы
1 орын Алихан Аманкелді
2 орын Береке Серік
3 орын Калибек Ерик
3 орын Алдияр Амангелді
26 кг салмақ қорытындысы
1 орын Бахтияр Мамутханов
2 орын Матвей Легких
3 орын Едіге Төлеубеков
3 орын Саят Юсупов
28 кг салмақ қорытындысы
1 орын Абдырахман Омаров
2 орын Самархан Мәди
3 орын Санжар Мәдениет
34 кг салмақ қорытындысы
1 место Бақтияр Нұрсалықов
2 место Ерәлі Ерболұлы
36 кг жоғары салмақ қорытындысы:
1 орын Мадияр Кайроллаев

Қыздар арасындағы 24 кг салмақ қорытындысы
1 орын Айым Ғазиз
2 орын София Кидун
3 орын Айсана Арсламбаева
Қыздар арасындағы 34 кг салмақ қорытындысы
1 орын Айым Маратова
2 орын Амина Баяхан
3 орын Аяулым Жоламанова
2008-2007 ж.т. балалар арасындағы 26 кг салмақ қорытындысы
1 место Бексұлтан Серіков
28 кг салмақ қорытындысы
1 орын Диас Нуржанов
2 орын Альтаир Кусманов
3 орын Рауан Мұхамедкарымов
3 орын БексұлтанСеріков
30 кг салмақ қорытындысы
1 орын Алмас Базылбеков
2 орын Диас Макажнов
32 кг салмақ қорытындысы
1 орын Медет Елемесов
2 орын Мадияр Сейтмухамбетов
34 кг салмақ қорытындысы
1 орын Дарын Зайнеш
2 орын Ерасыл Уалиханов
38 кг салмақ қорытындысы
1 орын Али Аблахатов
2 орын Мухаммед Баяхан
3 орын Шынали Токтаркан
3 орын Владислав Копп
40 кг жоғары салмақ қорытындысы
1 орын Елнұр Мұратқан
2 орын Рамиль Кабдолдинов
3 орын Алдияр Кайроллаев
3 орын Павел Шустик
Қыздар арсында 40 кг салмақ қорытындысы
1 орын Эмилия Сулейменова
Кадеттер арасында 37 кг салмақ қорытындысы
1 орын Ануар Мұхамедкарымов
2 орын Аблай Сағымбаев
3 орын Мәди Елемесов
41 кг салмақ қорытындысы
1 орын Владислав Ли
2 орын Темірлан Мұратқан
3 орын Айқын Бакытбеков

45 кг салмақ қорытындысы
1 орын Дарын Серіков
2 орын Жәнібек Алибеков
3 орын Диас Сләмбек
49 кг салмақ қорытындысы
1 орын Мерей Сайлаубек
2 орын Бекарыс Бекенов
3 орын Батырхан Төлеғали
53 кг салмақ қорытындысы
1 орын Николай Кузнецов
2 орын Санат Айдынов
Қыздар арасында 41 кг салмақ қорытындысы
1 орын Азиза Амангелді
2 орын Аида Катшибаева
47 кг салмақ қорытындысы
1 орын Айжан Ғазиз
2 орын Томирис Кусманова
Жасөспірімдер арасындағы 48 кг салмақ қорытындысы
1 орын Нұрасыл Табынай
2 орын Жасұлан Ниязбек
48 кг салмақ қорытындысы
1 орын Санжар Темірханов
2 орын Адилет Кабдыкеш
3 орын Диас Шәкен
3 орын Вадим Петров
59 кг салмақ қорытындысы
1 орын Руслан Хабаров
2 орын Айзат Сайранбеков
3 орын Сержан Арсен
68 кг салмақ қорытындысы
1 орын Максат Каби
2 орын Заурбек Нурлыбай
3 орын Назар Сейткалиев
Қыздар арасындағы 46 кг салмақ қорытындысы
1 орын Меруерт Зекенова
2 орын Ринада Ринатова
3 орын Дильназ Канапьянова
Қыздар арасындағы 55 кг салмақ қорытындысы
1 орын Нуржамилә Асанова
2 орын Наргиз Нурмухамбетова
3 орын Данара Қуанышқызы